Administration
Kulendran, Niva Principal
Ramlochan, Sharon Vice Principal Student Alpha A – L
Stadnyk, Kym Vice Principal Student Alpha M – Z
Guidance
Kardish, Aaron Student Alpha A- H
Noble, Mary Louise Student Alpha I – Q
Stetter, Rachel Student Alpha R -Z   Curriculum Leader
Office Support Staff
Johnston, Darlene Office Administrator (ACTING)
Brownlee, Lorraine SR. Office Assistant – Student Attendance
Boutris, Linda Office Assistant – Staff Attendance (ACTING)
Merchant, Shenaz Sr. Office Assistant – Budget
Cayley, Lee Ann Office Assistant – Guidance
Support Staff
Duncan , Tim Educational Assistant
Goldberg, Sarah Special Needs Assistant
Place, Kristy Swim Instructor
School Safety Monitors
Gauthier, Al
Wilson, Willard
Cafeteria 
Greenhorn, Elaine Manager
Caretakers
Bailey, Andre Caretaker (PM)
Collie, Rob Caretaker (PM)
Doudiet, Eddie Caretaker (PM)
Greenhorn, Steve Caretaker
Jordan, Scott Chief
Paul, Debbie Caretaker
Stamatakis, Nikolas Caretaker
Teaching Staff
Boston, Jason Visual Arts & Business
Breckman, Douglas Social Science
Case, Claudette English / Social Science
Cervi, Carmen Mathematics
Chantziaras, Bessie Arts Curriculum Leader
  Choi, Grace Mathematics
ChongYen, Matthew Mathematics
Chao, Heather Technology
Colbert, Michael Mathematics
Cuff, Derrick Mathematics / Science
Daya, Jenny Science
Deurloo, Stephanie Social Science
Duffy, Tara Physical Education
Edwards, Madge English
Eisler, Emilie Art
Elliott, Jill-Marie Library 
Farmakovski, Nicole Science
Fong, Richard Mathematics
Franchetto, Kyle Physical Education
Georgas, Katrina English
Gerald, Cordelia Social Science
Gilleland, Paul English
Gladwell, John Music
Goldthorp, Andrew English Curriculum Leader
Greenly, Christopher Social Science
Hale, Tracy Social Science Curriculum Leader
Hodgson, Juliana Dramatic Arts
Ho-Young, Kevin Co-Op
Ionescu, Christian French
John, Beverley English
Kellawan, Michael Computer Science
Kingsley, Richard Science
Knight, Calvin Social Science
Knight, Robert Technology
Knight, Suzanne French & Library Curriculum Leader
Koch, Kakong Physical Education
Koliopoulos, Ifigenia Mathematics
Krochmalnek, Michael Social Science
Larsen, Katrina French
Lawler, Sarah Science
Lewicki, Doug Business
Luces, Richard Business
Ly, Stephanie Business
Ma, Carl Mathematics
Marino, Michele Guidance / Special Education / Technology
Markovic-Eastman, Lola Social Science
McCowan, Bruce Technology
Mitrovic, Sonja Science
Patel, Hana Technology
Repar, Stephanie Physical Education Curriculum Leader
Rhamey, Paul Co-Op
Rhoden, Colin Science
Rupke, Spencer Business Curriculum Leader
Samji, Mahesh Science
Shaolian, David English
Shaver, Eric Science
Singh, Manjit Social Science
Singroy, Michelle Special Education
Sturges, Donna Science
Sutcliffe, Michael Technology Curriculum Leader
Tang, AnhThi Science
Thoeny, Andrea English
Triantafillou, Angelo Physical Education
Wasylnka, Julie Mathematics
Wimbs, Elizabeth Mathematics Curriculum Leader
Yanevski, Tim Technology
Yeung, Clarence Sze-Chun Mathematics / Science
Yu, Miao Mathematics
Yung, Connie Technology

 

Last Modified: April 6, 2017